טיפול פסיכולוגי

054-6664556

 

NOAM.SCHLEISNER@GMAIL.COM

 

 

 

כולנו מתמודדים עם בעיות שאנחנו מנסים לפתור בכוחות עצמנו. אלו יכולות להיות בעיות ביחסים עם האנשים הקרובים לנו - בני זוג, בני משפחה או יחסים חברתיים. אלו יכולים להיות קשיים שיש לנו מול עצמנו - חוסר בטחון ודימוי עצמי נמוך, תחושות של חרדה ודכאון. אלו יכולים גם להיות קשיים הקשורים במשברי חיים טראומטיים, כמו אובדן של אדם קרוב, או פגיעה פיסית ומינית.

 

גם אם אנחנו לא שמים לב לכך, אנחנו כל הזמן מנסים להתמודד עם הבעיות האלו כדי להפחית את הכאב, הסבל והמצוקה - אנחנו בוחנים את המציאות, מנסים לשנות את התפיסות שלנו ומנסים לשנות את הסביבה. אם המצוקה נמשכת, אנחנו מגיעים לשלב בו אנחנו מחליטים לפנות לעזרה מקצועית.

 

טיפול פסיכולוגי הוא תהליך שמטרתו לקדם שינוי. השינוי הוא ייחודי עבור כל אדם, אך כשהוא קורה הוא לרוב מלווה בתחושות של צמיחה, התפתחות וקבלה ביחס לקשיים איתם הגענו לטיפול. הקשיים הללו קשורים, בדרך כלל, בעולמנו הפנימי  – מצב הרוח, הרגשות, התחושות והמחשבות שמלווים אותנו ביומיום, ובעולמנו החיצוני -  בסיפוק ובהצלחה שיש לנו בעבודה ובלימודים, בקשרים הזוגיים, החברתיים והמשפחתיים שלנו. 

 

האנשים שמוצאים את הטיפול הפסיכודינמי מועיל ביותר הם לרוב כאלו, שלצד הנטייה להתמקד בבעיות חיצוניות והדרך ל"תקן" אותן, מעוניינים ומסוגלים גם להתמקד בניסיון להבין את עצמם טוב יותר - את הרגשות שלהם, מה מניע אותם, איך הם יוצרים קשרים, איך הם תופסים את עצמם, ועוד.

 

בעזרת הטיפול, אנשים  חשים כי הם יכולים לחיות את חייהם אחרת. הם לעיתים מופתעים לגלות שאפשר למצוא מילים למה שהם מרגישים ולתקשר את עצמם אחרת לסובבים אותם, ובכך להקל על תחושות תסכול ומצוקה.  הם אט אט נוכחים לדעת שנסיבות חייהם ואירועי העבר אינם חייבים להכתיב את חייהם בהווה ובעתיד- שאפשר להרגיש אחרת במערכות יחסים וביחס לעצמם, שאפשר לתפקד אחרת בעבודה, במשפחה ובמסגרת החברתית. 

המשיכו לקרוא עוד על תחומי הטיפול